APDEP Gönüllü Uzman Başvuru Formu

  • Kişisel Bilgiler

  • Kariyer Bilgileri

  • Onam Formu

Kişisel Bilgiler

Lütfen bu alanı doldurunuz.
Lütfen bu alanı doldurunuz.
Lütfen bu alanı doldurunuz
Lütfen bu alanı doldurunuz
Lütfen bu alanı doldurunuz.
Lütfen bu alanı doldurunuz

Diğer Bilgiler

Lütfen bu alanı doldurunuz.
Birden çok uzmanlık alanı girmek için enter tuşuna basın.
Lütfen bu alanı doldurunuz.
Dosya Yüklenmedi
Lütfen dosya yükleyiniz.
Dosya Yüklenmedi
Lütfen dosya yükleyiniz.
Geri

Gönüllü Uzman Onam Formu

Bu form, Afet Psikososyal Destek Platformu’nun süreci ve işleyişi hakkında bilgi vermek, karşılıklı hak ve sorumlulukları bildirmek amacı ile hazırlanmıştır.

  • Platformumuza yaptığınız başvurunuz, yönetim kurulumuzca değerlendirilir ve sunmuş olduğunuz diploma ile almış olduğunuz eğitim belgeleri doğrulandıktan sonra başvurunuz sonuçlanır. Kabulünüz gerçekleştiği taktirde uzman yetiştirme programımız dahilinde alacağınız eğitim içerikleri tarafınıza yönlendirilir. Gönüllülük süresince sizin için planlanan eğitimlere, grup süpervizyonlarına ve regülasyon toplantılarına katılımınız beklenir.
  • Depremden etkilenen ve destek almak için tarafımıza başvuran danışanlarla yapacağınız görüşmelerin çerçevesi psikososyal destek görüşmeleri kapsamında tanımlanmış olup, “Kısa Süreli Görüşmelerde Seans Yapılandırılması” eğitim programının içeriğini kapsamaktadır. Eğitim video ve dokümanları talep ettiğinizde size iletilecektir. Görüşmeler en az 6, en fazla 8 hafta ile sınırlandırılmıştır. Görüşmelerin süresi 40 dakikadır.
  • Afet Psikososyal Destek Platformu gönüllülük esasına dayanmaktadır. Platform bünyesinde danışanlarla gerçekleştirilecek görüşmelerden şimdi ya da ilerleyen zamanlarda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
  • Gönüllü uzmanlarımız bir defada en fazla 6 farklı danışan kabul edebilecektir. Görüşmeleri tamamlanan danışanların yerine 6 kişiyi geçmemek kaydıyla yeni danışan talep edilebilir. Bir uzmanın, gönüllü sürdürdüğü çalışmalarda haftada en fazla 6 görüşme yapması tavsiye edilir. Danışan – uzman eşleştirmeleri ekip liderlerince yapılacaktır. Görüşme takibini yapmak uzmanın sorumluluğundadır.
  • Platformumuz, uzman – danışan ilişkisinin gizlilik, mahremiyet ve temel insan haklarını gözeten bir anlayışla sürdürülmesini ilke edinmiştir. Bu bağlamda yapılan görüşmelere dair detaylar, kişisel bilgiler gizli tutulmak kaydıyla yalnızca grup süpervizyonlarında paylaşılabilecektir. Ek olarak, kişinin kendine zarar verme davranışı/ düşüncesi, istismara maruz kalması durumlarında vakit kaybetmeden, ekip liderleri üzerinden, psikiyatrik destek komisyonundaki ilgili hekime ya da hukuk komisyonundaki ilgili kişiye bildirilmesi gerekmektedir.
  • Platformumuz yüz yüze, online ve saha çalışmalarını kapsamaktadır. Online görüşmeler danışanın talebine göre telefonla ya da görüntülü arama ile yapılabilmektedir. Yüz yüz çalışmalar için platformumuz herhangi bir merkez sağlamayı vaat etmemektedir. Gönüllü uzmanımız görüşmelerini, kendi sağladığı mekânda yürütecektir.
  • Platformumuz bünyesinde gönüllü destek vermeyi kabul eden bir uzman, takip ettiği danışanların sürecini tamamladıktan sonra herhangi bir mazeret belirtmeksizin gönüllülükten çekilebilir. O güne kadar yaptığı çalışmaların takibini ve gerekli bilgileri ekip liderine aktarmakla yükümlüdür. Platformumuz yönetim kararı ile bir uzmanın iş birliğine son verebilir. Gönüllülüğün neden sonlandırıldığı bilgisi uzmana iletilir.
Lütfen formu okuduğunuzu onaylayın.

Tebrikler, kaydınız başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Yapılacak incelemeler sonucunda sizlere en hızlı şekilde dönüş sağlayacağız.